Fakultet organizacionih nauka
Jove Ilića 154
11000 Beograd
12 - 13. oktobar 2023.
16 - 17. novembar 2023.
Institut za veštačku inteligenciju Srbije
Naučno-tehnološki park Novi Sad
Fruškogorska 1, 21000 Novi Sad
26-27. oktobar 2023.
7-8. decembar 2023.
Brz razvoj veštačke inteligencije i njen uticaj na društvo zahteva pravilno razumevanje i upotrebu ove tehnologije. Saznajte koji su ključni aspekti regulisanja veštačke inteligencije, adresirajte važne pravne i etičke izazove sa kojima se vaša organizacija suočava i otkrijte kako postići adekvatnu ravnotežu između prednosti razvoja veštačke inteligencije i potencijalnih rizika.
Veštačka inteligencija postaje neodvojivi deo našeg svakodnevnog života, a njena integracija sve je izraženija. Ova savremena tehnologija menja način na koji radimo, komuniciramo i donosimo odluke.
Međutim, povećana upotreba VI donosi i određene rizike i dileme koji zahtevaju regulatorne okvire i etička razmatranja.
Regulisanje veštačke inteligencije igra ključnu ulogu u postizanju ravnoteže između tehnoloških inovacija i zaštite javnog interesa. Takođe, adekvatna regulacija obezbeđuje fer konkurenciju i podstiče inovacije unutar društvenih vrednosti kako bi tehnološki razvoj bio u skladu sa potrebama i vrednostima zajednice.
Budući da se bavimo istraživanjima, primenom i razvojem veštačke inteligencije, naša namera je da tržištu obezbedimo edukaciju koja integriše i povezuje različite discipline. Cilj nam je da polaznicima pružimo sveobuhvatno znanje, alate i veštine potrebne za razumevanje i suočavanje sa pravnim i etičkim izazovima regulisanja veštačke inteligencije.
Želim da dobijem Evropske smernice za pouzdanu veštačku inteligenciju / Etičke smernice za razvoj, primenu i upotrebu pouzdane i odgovorne veštačke inteligencije
Za poslovnu zajednicu i društvo uopšte veoma je značajno na koji način ljudi doživljavaju veštačku inteligenciju i kako je koriste.
Da bismo izgradilii poverenje prema ovoj revolucionarnoj tehnologiji, neophodno je njeno adekvatno regulisanje. Postavljanje jasnih pravila, smernica i standarda za primenu i razvoj veštačke inteligencije ima za cilj zaštitu interesa pojedinaca, organizacija i društva u celini.
Takođe, regulisanje VI je veoma značajno za očuvanje integriteta organizacija i ostvarenje dugoročnog uspeha. Imajući na umu da veštačka inteligencija direktno utiče na percepciju i reputaciju organizacije, njeno efektivno regulisanje trebalo bi da bude integrisano u poslovno planiranje i donošenje odluka.
Master Class je otvoren za sve zainteresovane stručnjake iz navedenih oblasti koji žele da prodube svoje znanje o pravnim i etičkim izazovima regulisanja veštačke inteligencije i steknu praktične veštine za njihovo efikasno upravljanje.
Specijalna cena za prijave do 31. avgusta za korporativni sektor
Specijalna cena za prijave do 31. avgusta za nekorporativni sektor
Specijalna cena za prijave do 31. avgusta za korporativni sektor
Specijalna cena za prijave do 31. avgusta za korporativni sektor
Od 11. septembra se plaća puna cena od 1500 EUR NETO za korporativni sektor, odnosno 600 EUR NETO za nekorativni sektor.
Posebna ponuda
Ako se prijave dva kandidata iz iste kompanije, drugi kandidat dobija 10% popusta.
Ako se prijave tri i više kandidata iz iste kompanije, nudimo 20% popusta na ukupan iznos kotizacije.
* troškovi hotela i prevoza jesu/nisu uračunati, za učesnike seminara obezbeđene su posebne cene u hotelu …….. u Beogradu i hotelu ……… u Novom Sadu. Pišite nam za više informacija.
Institut za veštačku inteligenciju Srbije posvećen je unapređenju znanja i razumevanja tehnologija zasnovanih na veštačkoj inteligenciji. Naš cilj je da povezujemo stručnjake, naučnike, preduzetnike i sve zainteresovane za VI pružajući im priliku za učenje, umrežavanje i saradnju.
Kroz programe kao što je Master Class: Regulisanje veštačke inteligencije - pravni i etički izazovi, nudimo širok spektar edukacija, od uvoda u veštačku inteligenciju do razumevanja složenih VI sistema, regulative i etičkih pitanja.
Kao jedan od organizatora Master Class-a, IVI predano radi na stvaranju budućnosti veštačke inteligencije koja je bezbedna i odgovorna, nudeći obuke za nove generacije lidera u ovoj inovativnoj tehnološkoj oblasti.
Fakultet organizacionih nauka (FON) Univerziteta u Beogradu je vodeći akreditovani fakultet u Srbiji u oblasti informacionih sistema i tehnologija, organizacije i menadžmenta. Programska orijentacija Fakulteta odražava savremene trendove visokog obrazovanja, naučnoistraživačkog rada i privrednog razvoja. FON ima veoma razvijenu saradnju sa privredom kroz zaključene brojne sporazume o saradnji, ali i sa javnim sektorom, kroz uspostavljenu saradnju sa nadležnim ministarstvima i naučnim institutima. Kao izrazito multidisciplinaran fakultet, FON nudi širok spektar znanja iz oblasti koje obuhvataju informacione sisteme, informacione tehnologije, softversko inženjerstvo, tehnologije elektronskog poslovanja, poslovnu analitika, informaciono inženjerstvo, menadžment i organizaciju, marketing, ekonomiju, finansije, ljudske resurse i dr.